صفحه اصلی > اخبار بيمارستان 


  چاپ        ارسال به دوست

آتش سوزی در بیمارستان

آتش سوزی در بیمارستان

 

آتش سوزی در بیمارستان فاطمه الزهرا (س) شهرستان حاجی آباد در تاریخ 96/04/28 در ساعت 16:35 اتفاق افتاد، 17 نفر از بیماران بیمارستان به مرکز درمانی شهید امانی حاجی آباد منتقل و سه نفر دیگر که نیازمند اقدام های درمانی تخصصی تر بودند، به بیمارستان شهید محمدی بندرعباس منتقل شدند.آتش سوزی از انبار تجهیزات پزشکی و دارویی بیمارستان شروع شده و سپس به بخشهای بالایی سرایت کرده که خوشبختانه با عملکرد سریع و به موقع ماموران آتش نشانی در ساعت 18:30حریق مهار شده و خسارت جانی به هیچ یک از بیماران و نیروها وارد نشده است. تمام وسایل اورژانسی مورد نیاز برای شرایط اضطراری درمان بیماران شامل دستگاه DC شوک، اکسیژن و احیا به مرکز شهری شهید امانی ارسال شده و نیروها آمادگی لازم برای ادامه درمان بیماران را دارند.

دکتر سید حسین داودی؛ رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در جلسه اضطراری که چند ساعت پس از آتش سوزی و اطفاء حریق تشکیل شد گفت: ضمن ابراز تأسف از بروز این حادثه، از مدیریت بسیار خوب و به موقع همه همکارانم در شبکه بهداشت و بیمارستان حاجی آباد که موجب نجات جان بیماران و پرسنل شد، تقدیر و تشکر می کنم وی با اشاره به اینکه خسارات مالی نسبتاً زیادی به ابنیه و انبار دارویی و تجهیزات پزشکی وارد شده، گفت: خوشبختانه این آتش سوزی به دلیل مدیریت بسیار خوب و همکاری همه ارگان های ذیربط به خوبی کنترل و اطفاء شد و خسارت جانی نداشت. رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به همه اعضاء کمیته بحران خاطر نشان کرد که از امروز باید تمام تلاش خود را جهت بازگشت بیمارستان به حالت قبل به کار گیرند و از معاونین و مدیران دانشگاه هم خواست تا ترمیم و بازسازی فوری بیمارستان را در دستور کار خود قرار دهند . در این کمیته مقرر گردید تیم های کارشناسی تخصصی برای بررسی و ترمیم در قسمت های مختلف از جمله تأسیسات، فنی و هتلینگ آغاز به کار کنند . در پایان دکتر داودی از تلاش و همکاری فرمانداری - آتش نشانی - دادگستری - نیروی انتظامی - سپاه و بسیج و هلال احمر و سایر ادارات همکار صمیمانه تقدیر و تشکر نمود.

در پی تلاش بی وقفه پرسنل بیمارستان و شبکه بهداشت شهرستان پنج شنبه 96/04/29 ساعت 23 بیمارستان قابل ارائه خدمات به همشریان عزیز می باشد.
٠٨:٢٤ - جمعه ٣٠ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٨٥٢٥    /    تعداد نمایش : ٧٤٠خروج